Když všude panuje příznivá atmosféra, je radost, když má člověk peníze. Protože ty jsou víceméně stabilní, mají svou hodnotu a tu lze kdykoliv směňovat za to, co člověk chce nebo potřebuje mít. V takových dobách funguje trh spolehlivě a všichni, kdo jsou dostatečně finančně zabezpečení, prožívají slastné chvíle.
Jenže jakmile přijde destabilizace, jakmile se situace ve společnosti a na trhu zhorší, je to neblahá předzvěst potíží i s měnou. Ta je totiž značnou měrou závislá na situaci na trhu, a jakmile se tu něco výrazně zhorší, jde hodnota peněz dolů.
Naše země už to zažila opakovaně v minulosti. A dnes je to tu znovu. Zaúřadovala koronavirová pandemie, došlo k uzavření mnoha firem, někdy dočasně a někdy i na trvalo, mnozí z našinců přišli o své zdroje příjmů, zavládla skepse. A ceny počaly kvůli slábnoucí měně růst, a to nemalou rychlostí.
A ti, kdo si nějaké peníze našetřili? Ti jsou dnes pomyslně biti. Protože čím bezcennější měna je, tím nižší je i hodnota úspor lidí. Ti si nashromáždili peníze na horší časy a nyní jim tyto kvůli inflaci ztrácejí hodnotu před očima.
Chtělo by to učinit něco, aby se podobnému vývoji zabránilo, aby lidé své úspory před znehodnocením uchránili. A ti, kdo jsou v obraze, vědí, že jedno skutečně fungující řešení existuje. Když se takové nadbytečné peníze investují do zlata, rázem přestanou pozbývat svoji hodnotu. Protože zlato je stabilní, a pokud měna slábne, lze jí za tento kov získat více, čímž se ztráta vyvolaná znehodnocením měny kompenzuje.
A protože je nákup a výkup zlata dostupný každému z našinců, měli by to rozumní šetřílci z našich řad určitě využít. Měli by investovat do zlata, jež hodnotu neztratí, ani kdyby šla ekonomika ke dnu sebevíc, a pokud zlato mají a peníze potřebují, měli by prodávat zrovna teď, kdy za něj dostanou nejvíc.
Protože dokud je situace na trhu špatná, je investiční zlato jedinou jistotou, že člověk nepřijde o to, co si našetřil. A o co ho jinak připraví panující nedůvěra v měnu.