Na ruční výkopové práce https://servisvirivychvan.cz/sluzby/vykopove-prace/ se někteří z nás docela těší. Bývá to v situacích, kdy pracujeme „hlavou“, trávíme mnoho hodin v kancelářích a potřebujeme také nějaké odreagování od duševní námahy. Práce s rýčem, krumpáčem, motykou a lopatou bývá perfektní vzpruhou, která důkladně vyčistí mysl od stresového přetížení a navíc v organismu uvolní hormony dobré nálady – endorfiny. Toto vše ovšem funguje pouze za předpokladu, že jsou zemní práce v omezeném rozsahu. Nesmí toho být zkrátka moc.
Kdy oslovit profesionály
Profesionální kopáči jsou zvyklí odvádět pracovní výkon v různých prostředích a odlišného rozsahu a poradí si i s terénem poměrně náročným, jako je prudký svah, vzrostlé stromy a keře s prorůstajícími kořeny, velmi hutné podloží nebo naopak nestabilní.
Kameny, jíl a stavební navážka – v tomto terénu je velmi náročná každá ruční práce, zvláště v situacích, kdy se v zemi ukrývají velké balvany, zavezené kusy betonu, drátěného pletiva, cihel a střešních tašek. Problematický je i tvrdý a nepropustný jíl.
Práce velkého rozsahu – chcete-li si vyčistit hlavu od administrativních prací na počítači, pak se vypravte na zahradu zasadit strom. Vykopete v zemi otvor o průměru něco málo přes půl metru, do hloubky 80 cm, a za hodinu už budete na sobě vnímat příznivé pozitivní změny. Jestliže ale potřebujete postavit plot kolem celé parcely, anebo vybudovat základy pro výstavbu garáže, bude to příliš velké sousto a nedopadne to dobře. Extrémní námaha a náročná časová zátěž je pro netrénovaného jednotlivce spíše problém, který by mohl přerůst v ještě větší stres a workoholismus, tedy šlo by o přesně opačný efekt.
Nenechávejte přerůst ruční výkopové práce v horor, profesionálové dobře ví, jak si rozložit síly a rozvrhnout pracovní činnost, zatímco amatéři mohou v krajním případě skončit i v nemocnici.