Zapne se stroj, svolá se rodina a všichni se těší na nějaký napínavý krvák. Nebo divadlo, nebo balet, nebo…
Rodina je zahleděná na monitor a v tom nejnapínavějším okamžiku obrazovka zčerná a zvuk utichne. A je to. Nikde nic. Čert, aby to vzal.
Tak ten čert vám asi nepomůže. Maximálně vás může ještě poslat pro šroubovák, kladívko a „šulku“ dynamitu a našeptá vám, abyste to celé opravili. A vy poslechnete. Aniž počítačovou šňůru vytáhnete ze zdi, šroubovákem a kladivem urazíte hlavičky šroubkům a zvědavě nahlédnete dovnitř. Čert vám poradí praštit do všeho kladivem a obzvláště do procesoru a do hard disku. Počítač sice nenaskočí, ale tím jste jej asi odepsali dokonale. Pokud je hard disk v pořádku, dá se zachránit vše co na něm je. Po úderu kladivem jste jej zřejmě zlikvidovali navždy. O procesoru platí něco zhruba podobného. Pokud jste ještě třískli do jiných součástek, budiž vám samo nebe milostivo a vy si nachystejte peněženku, protože tohle laciná záležitost rozhodně nebude.
Opravy počítačů Beroun tyhle domácí opravy velmi dobře znají, protože většina doma poškozených přístrojů stejně nakonec skončí u nich na pracovišti. A jak se zde můžeme dozvědět, nejlepší je nedělat nic. To znamená vytáhnout vidlici ze zásuvky a se vším všudy i s popisem závady ji donést do opravny. Jen tak budete mít jistotu, že jste něco nepokazili vy svou snahou. Když v opravně přidáte třešničku na dortu, co jste naposledy dělali a co instalovali, máte zaručenou rychlostní opravu, protože po tom nebudou muset pátrat. Ihned zkontrolují například paměť, zda poslední instalace nezpůsobila nefunkčnost přístroje. Pokud ne, hledá se závada dále.
Ještě zde budou chtít váš telefon. Ne, celý přístroj ne, jen číslo, aby vám mohli zavolat. Protože se stává, že se změní cena součástek, nebo nastanou jiné potíže. A oni musí vědět, zda i přesto chcete opravu dokončit. To už je pak jen a jen na vás.